Dne 27. září 2015 jsem byl pozván organizátory akce odhalení památníku svaté Zdislavy do Křižanova. Měl jsem totiž tu čest být drobnou součástí celé přípravy a společně s tehdejším premiérem ČR Petrem Nečasem (já ještě ve pozici poslance Evropského parlamentu za ČR) pomoci získat významný finanční dar přispívající ke vzniku tohoto památníku.

Svatá Zdislava je patronkou rodiny, rodinného života a rodinných hodnot. Mluvit dnes o rodině a obhajovat tradiční rodinné vazby, to již – bohužel – není jednoduché. V současné postdemokratické evropské společnosti je snazší a módnější převzít záštitu nad pochodem homosexuálů v Praze a společně s americkým velvyslancem Schapirem jít v čele takového průvodu, než obhajovat institut rodiny jako základní stavební jednotku každé normálně fungující a vyvíjející se společnosti.

Evropa již celá léta prochází zvláštním stavem chaosu a pohybu. Pokud si neuvědomíme své křesťanské kořeny, pokud odmítneme tradiční hodnotové rámce, ve kterých se vývoj naší civilizace odehrával, bude až příliš snadné nás v Evropě překonat.

Především toto jsem se snažil účastníkům akce ve svém krátkém vystoupení zdůraznit.

Jsem si jist, že aktivita lidí jako je paní Nila Vodičková, neúnavná organizátorka a dobrá duše celé akce, je chvályhodná a v mnoha směrech neocenitelná.

S chutí jsem pozvání přijal, jsem vděčný za možnost přednést pár slov, děkuji Nile Vodičkové za nádherný památník v Křižanově a přeji jí a lidem kolem ní hodně zdraví a vše dobré.

Doporučuji každému nový pozoruhodný památník svaté Zdislavy z Lemberka v Křižanově navštívit.

27. září 2015

 

Foto:: 

Videokanál YouTube

Můj videokanál na YouTube.

 

Blog iDnes.cz

Blog na Facebook

Můj blog na serveru facebook.com

Důležité odkazy

CATO INSTITUTE
INSTITUT VÁCLAVA KLAUSE
Václav Klaus