V sobotním rozhovoru pro německý Funke Mediengruppe byla předsedkyně AfD Frauke Petry požádána o názor na fakt, že od minulého měsíce, kdy azylant v Mnichově zabil devět lidí, se výrazně zvýšila touha německých občanů opatřit si zbraň. Odpověděla, že „každý občan, který ctí zákon, by měl moci bránit sebe, svoji rodinu a své přátele“.

Rozhodnutí pořídit si zbraň není pouze německým trendem. Podobné nálady už nějaký čas sílí v Rakousku, Francii a, konec konců, i u nás. Jde o současný celoevropský fenomén. Kam to došly Německo a Evropa, že lidé, které po celá desetiletí ani nenapadlo opatřit si zbraň ke své ochraně, se právě nyní cítí tolik ohroženi a co je k takovým úvahám nutí?

Významnou charakteristikou současné Evropy je ztráta pocitu bezpečí a obava z nestability, to vše nepramenící pouze z migračního přívalu, jemuž se tak snadno a rychle daří bořit řád „starého dobrého světa“.

To, že občané chtějí získat legální licenci k pořízení legálně držené zbraně, je výpovědí o tom, že činy kdysi „jejich“ politiků se dlouhodobě míjejí s občanským očekáváním a realitou, i o tom, že občané tyto politiky již za „své“ nepovažují. Stát v rukou nedůvěryhodných politických elit již v očích občanů není „jejich“ státem. Považují jej za slabý a slepý.

Soudobé německé, evropské a západní elity tvrdí, že jsou ve válce s terorismem. Jak se zdá, jsou především ve válce se svými občany.

 

Videokanál YouTube

Můj videokanál na YouTube.

 

Blog iDnes.cz

Blog na Facebook

Můj blog na serveru facebook.com

Důležité odkazy

CATO INSTITUTE
INSTITUT VÁCLAVA KLAUSE
Václav Klaus