Je poněkud komplikované vysvětltit vztah žďárského hokejového oddílu a Města Žďáru. Přesto zásadně odmítám, aby se pan Černý odvolával na můj vlastní soukromý finanční dar ve prospěch mladých hokejistů ve Žďáře nad Sázavou (a tím můj soukromý dar zneužíval) slovy "ODS prostřednictvím europoslance Ivo Strejčka..."

Zde je má reakce:

Přátelé,

jaksi se mi do mého počítače dostala reakce pana MUDr. Radka Černého (ODS) na "jednání" pana Martina Krásného. 

Nu, co k tomu dodat. Snad pár mých osobních poznámek:

  1. Martina Krásného znám po celá léta jako člověka, se kterým bych šel klidně i na Severní pól. Spolehlivý, solidní, otevřený - poctivý kluk. Mimochodem, umí leccos říci i mně pěkně otevřeně a od plic!
  2. Vím, že to byl právě Martin Krásný, Miloš Šimon a další, kteří se s neobyčejným nadšením postarali o znovuobrození žďárského hokeje.
  3. Jsem totiž trochu romantickým obhájcem žďárského hokeje. Moc rád vzpomínám na hokejové zápasy ještě z doby, kdy žďárský stadion neměl ani střechu. Chodíval jsem, jako mnoho z vás, na zdejší zápasy s chutí a fanouškovskou vášní!
  4. I proto mám ke žďárskému hokeji blízko. Můj táta, který býval fanatickým hokejovým fandou a na Žďár nedal dopustit, by mě za to pochválil. No, snad se na ten žďárský led odkudsi shůry dívá - a drží palce
  5. Snad i právě proto jsem považoval za osobní povinnost podpořit žďárský hokej v roce 2009. Vzpomínám si, že mi tehdy Martin Krásný s veškerou vážností v hlase volal, že v ledu se objevila "jakási" díra a hokejový klub, zodpovědný za platbu mrazení, odmítnul tuto nekvalitní službu zaplatit.
  6. Chyběly peníze, aby se trénink zejména mladých hokejistů mohl rozběhnout.
  7. Martin Krásný, na základě našeho letitého přátelství, mě požádal o finanční pomoc.
  8. Poskytnul jsem tehdy hokejovému klubu ve Žďáře nad Sázavou OSOBNÍ SOUKROMÝ dar ve výši 50 000,- Kč
  9. Nikdy jsem nechtěl, aby se o tom nějak mluvilo. Nechtěl jsem, aby mi za to někdo děkoval. Nechtěl jsem, aby se o tom nějak mluvilo. Byl to můj dar žďárským malým hokejistům. Bylo to moje vlastní svobodné rozhodnutí - a takové, myslím, má být skryté, nezištné.

10. A z těchto důvodů jsem šokován aktuální reakcí pana MUDr. Radka Černého (ODS), který zneužívá můj upřímný soukromý dar k politickému boji.

11. Ne, já jsem nevěnoval své soukromé peníze mladým hokejistům proto, abych z toho "vytloukl" politickou podporu. Já věnoval peníze mladým hokejistům proto, aby mohli bruslit, cvičit, trénovat, bojovat.

12. Zásadně odmítám, aby můj SOUKROMÝ finanční dar byl nyní zneužíván k předvolebním souboji. Nic takového jsem nechtěl, nic takového nepřipouštím.

Přeji žďárskému hokeji pod vedením tak čestných a pracovitých lidí jako je třeba Martin Krásný vše dobré. Nemají to lehké, peněz není nazbyt a těch, kteří hážou klacky pod nohy, jak vidět v nefér argumentaci MUDr. Radka Černého, je strašně moc.

 

Ivo Strejček

bývalý poslanec Evropského parlamentu za ČR

hrdý rodák ze Žďáru nad Sázavou

(a upřímný obdivovatel každého, kdo umí dobře bruslit)

Videokanál YouTube

Můj videokanál na YouTube.

 

Blog iDnes.cz

Blog na Facebook

Můj blog na serveru facebook.com

Důležité odkazy

CATO INSTITUTE
INSTITUT VÁCLAVA KLAUSE
Václav Klaus