Ve čtvrtek 24. září 2009 jsem se na pozvání občanské iniciativy D.O.S.T. (Důvěra, Objektivita, Svoboda, Tradice) zúčastnil veřejného shromáždění „Svoboda pro Irsko“, které se konalo od 18.00 do 20.00 před budovou irského velvyslanectví v Praze  (Tržiště 13, Praha 1).

Tato klidná demonstrace byla jednou ze série těch, které jsou pořádány na podporu irské suverenity v době opakovaného irského referenda o tzv. Lisabonské smlouvě.

Irové již jednou v referendu tento text odmítli, ale po dlouhodobém a silném nátlaku evropských velmocí a bruselských elit jsou donuceni toto referendum opakovat.

Iniciativa D.O.S.T. pořádá akce nejen proto, aby podpořila nezávislé a svobodné rozhodování Irů, ale také proto, aby podpořila prezidenta České republiky Václava Klause, který se správně zdráhá svým podpisem tuto smlouvu za naši zemi ratifikovat.

Ve svém vystoupení jsem připomněl, že stejně jako Irové i my sdílíme víru ve svobodný trh, úctu ke svobodnému jednání každého občana, odpor k narůstající moci byrokracie nad našimi životy i pokoru k odkazu našich předků, kterým jsme povinováni péčí o národní suverenitu a nezávislost.

Musel jsem, bohužel, také připomenout, jak smutnou skutečností je, že takové shromáždění nepořádá moje vlastní strana ODS, pro kterou až donedávna byl odpor k „bruselizaci“ našich životů jedním ze základních programových pilířů. Je tragické, že už tomu tak není.

Na akci vystoupil také můj kolega Hynek Fajmon, předsedkyně politické strany Suverenita Jana Bobošíková, předseda strany Svobodných Petr Mach, ředitel divadla Ta Fantastika Petr Kratochvíl a další. Akci moderoval jeden z iniciátorů D.O.S.T. Michal Semín.

Série akcí na podporu Irů a prezidenta Václava Klause vyvrcholí v sobotu 3.října 2009 od 15.00 hod. symbolickým pochodem všech účastníků od budovy irského velvyslanectví na Pražský hrad. Tam budou panu prezidentovi předány podpisové archy jako podpora jeho pevného postoje tzv. Lisabonskou smlouvu svým podpisem neratifikovat.

Každý, komu jsou svoboda a nezávislost České republiky cenné, je zván.

Foto:: 

Videokanál YouTube

Můj videokanál na YouTube.

 

Blog iDnes.cz

Blog na Facebook

Můj blog na serveru facebook.com

Důležité odkazy

CATO INSTITUTE
INSTITUT VÁCLAVA KLAUSE
Václav Klaus