Byl jsem pozván členy MS ODS ve Stochově a ve Slaném, abych dne 17. května 2011 uspořádal v jejich městech svůj pravidelný poslanecký den. Jejich nabídce jsem s chutí vyhověl.

Pracovní den začal v 10.00 hod. diskusí s ředitelkou (a její zástupkyní) Střední školy obchodu a řemesel o průběhu státních maturit.

Obě se shodly na tom, že celý projekt je příliš byrokraticky náročný, obtížný na organizaci zdárného průběhu, drahý (škola musí z vlastních rozpočtových zdrojů financovat nekonečné kopírování atd.).

Následovala debata se studenty III. ročníků a nástavbového studia.

Velmi zajímavá. Byl jsem příjemně překvapen znalostmi studentů a jejich zájmem. Myslím, že to byly dvě užitečné hodiny, které jsme spolu strávili.

Hlavní témata diskuse: organizace práce Evropského parlamentu, rozpočet EU, finanční zdroje EU, reforma výdajů EU, reforma Jednotné zemědělské politiky, role ČR v evropském integračním procesu.

Poté jsem se na pracovním obědě setkal se zástupci MS ODS Stochov a Slaný.

Odpoledne jsem navštívil firmu TOI TOI ve Slaném. S jednatelem firmy ing. Svobodou jsme, kromě prohlídky celé firmy, diskutovali také jeho názory na působení současné koaliční vlády a možných úkolech, které by měla ve prospěch soukromého podnikání udělat.

V další části programu jsem využil pozvání pana starosty Burdy k návštěvě jeho obec Tuchlovice, který se pochlubil s dobře rekonstruovanou základní školou, plaveckým bazénem, vybavenými sportovišti (navštívili jsme i trénink malých fotbalistů).

V závěru mé návštěvy na Kladensku jsem se setkal na besedě s občany ze Stochova.

Psáno se zpožděním 7. června 2011.

Foto:: 

Videokanál YouTube

Můj videokanál na YouTube.

 

Blog iDnes.cz

Blog na Facebook

Můj blog na serveru facebook.com

Důležité odkazy

CATO INSTITUTE
INSTITUT VÁCLAVA KLAUSE
Václav Klaus