V sobotu 3. října 2009 uspořádala iniciativa D.O.S.T. akci s názvem „Pochod na Hrad“.

Tato akce, které se zúčastnilo nejméně 600 demonstrantů, se konala vzápětí poté, co byly v Irsku vyhlášeny výsledky referenda, které oznámily, že irští voliči (napodruhé a pod tlakem z Bruselu!!!) vyslovili souhlas s ratifikací tzv. Lisabonské smlouvy.

Pochod na Hrad měl symbolicky připomenout pochod studentů z roku 1948, kteří šli demonstrativně vybídnout prezidenta Edvarda Beneše, aby přijetím demise některých ministrů neumožnil nástup komunistů k moci.

Dnešní situace je v mnohé podobná té z roku 1948: i dnes hrozí České republice ztráta suverenity a svobodného rozhodování. Lisabonská smlouva umožňuje velmocím svévolně zacházet s osudem naší země.

Lisabonská smlouva urychluje předávání pravomocí české vlády a českého parlamentu do rukou nevolených (a tedy nekontrolovatelných) bruselských byrokratů a politických elit.

Pochod začal symbolicky před budovou irského velvyslanectví a pokračoval (stejně jako v roce 1948 studenti) Nerudovou ulicí na Hradčanské náměstí.

S paní poslankyní Dundáčkovou a hlavním organizátorem celé akce Michalem Semínem jsme se nejprve v prostorách Pražského hradu setkali s panem prezidentem Václavem Klausem. Přivedli jsme jej na Hradčanské náměstí, kde byl za mohutného aplausu přijat všemi účastníky shromáždění.

Prezident Klaus přednesl krátký projev. Zdůraznil, že sdílí naše obavy a že současnou situaci vidí velmi podobně – i pro něho je nepřípustné dopustit ztrátu nezávislosti České republiky a i on se obává dominance bruselské politiky.

Panu prezidentovi jsme předali podpisové archy, které jej vybízejí k důsledné ochraně národní suverenity a nezávislosti a podporují jej v odhodlání tzv. Lisabonskou smlouvu za Českou republiku neratifikovat.

Výborně připravené akce, na které jsme vystoupili s kolegyní Evou Dundáčkovou (ODS) společně s Petrem Machem (Svobodní), Janou Bobošíkovou (Suverenita) a dalšími.

Ve svém projevu jsem se snažil zdůraznit, že hlavním poselstvím Pochodu na Hrad je podpořit prezidenta Klause a společně se pokusit zabránit podstatné ztrátě nezávislosti naší země.

Celá akce byla výborně zorganizována. Klidné a odhodlané shromáždění vyposlechlo sérii projevů i výbornou živou hudbu.

Předpokládám, že podobné akce na podporu prezidenta Václava Klause budou pokračovat.

Vybízím každého z vás, komu je osud České republiky vzácný, aby se každé z další akcí zúčastnil. Čím více nás na náměstí bude, tím pevnější bude prezidentova pozice.

Budu vás na stránkách mého webu o takových akcích průběžně informovat.

Foto:: 

Videokanál YouTube

Můj videokanál na YouTube.

 

Blog iDnes.cz

Blog na Facebook

Můj blog na serveru facebook.com

Důležité odkazy

CATO INSTITUTE
INSTITUT VÁCLAVA KLAUSE
Václav Klaus