Žďár nad Sázavou, 11.srpna 2011

Vážení členové regionální rady,

dovolte, abych vám poděkoval za výrazně většinovou podporu „Prohlášení...", v jehož textu se stavíme rezervovaně k převzetí záštity nad akcí Prague Pride pražským primátorem za ODS B.Svobodou a současně podporujeme stanovisko prezidenta republiky.

Ze 12 členů RR s hlasem rozhodujícím se hlasování zúčastnilo 8 z vás - všichni jste Prohlášení podpořili. 4 svého práva hlasovat nijak nevyužili, resp. před pár okamžiky se jeden z těchto 4 "hlasování zdržel".

Z 15 dalších členů RR ODS Vysočina s hlasem poradním využilo svého práva vyjádřit se 6. 5 z nich Prohlášení podpořili, jeden byl proti.

Velmi vám děkuji za aktivitu a vyjádřené názory. Vaše podpora byla o to cennější, že drtivá většina z vás své rozhodnutí také názorově podpořila.

Před několika minutami jsem jako předseda RS ODS Vysočina obdržel elektronický dopis od prezidenta republiky Václava Klause. Zde je jeho plné znění

Vážený pane předsedo,

moc Vám děkuji za zaslaný text prohlášení členů Regionální rady Vysočina.

Jsem rád, že se také v tomto směru ozvala alespoň část ODS, zatímco vedení ODS – pro mě naprosto nepochopitelně – mlčí. Jestli nebude jisté konzervativní názory zastávat ODS, kdo jiný to už může dělat? Pak skutečně necháváme prostor pro jakousi krajní pravici, aby se toho chopila ona.

Ještě jednou Vám a všem těm, kteří prohlášení Vaší Regionální rady podpořili, děkuji.

Váš

Václav Klaus

Považuji tuto reakci pana prezidenta za neobyčejně vlídnou podporu vašich statečných názorů.

Děkuji vám

Ivo Strejček

Videokanál YouTube

Můj videokanál na YouTube.

 

Blog iDnes.cz

Blog na Facebook

Můj blog na serveru facebook.com

Důležité odkazy

CATO INSTITUTE
INSTITUT VÁCLAVA KLAUSE
Václav Klaus