Průvodním jevem všech válek je, že neumírají pouze vojáci, ale také nevinní civilisté, ženy a děti. Zatím umírají pouze na jedné straně konfliktu, na té naší.

Takřka po každém teroristickém útoku zaznívají slova o tom, že jsme ve válce s terorismem. Je tomu tak doopravdy? Pokud za válku nepovažujeme vyjádření soustrasti pozůstalým, nasvícení různých "eifelovek" v národních barvách a semknutí se západních politiků, tak ve válce nejsme.

Pokud politici nezačnou opravdu účinně jednat, vezmou v zemích s vyšší muslimskou komunitou spravedlnost do rukou radikálové a v těchto zemích dojde k občanským válkám. To je ta nejhorší možná varianta a neměli bychom si ji přát.

Co by tedy měli politici dělat? Především muslimskému terorismu oficiálně válku vyhlásit. Přijmout takové válečné zákony, které umožní okamžitě zastavit další příliv migrantů a návrat těch, kteří zde nelegálně již jsou. Třeba i za použití násilí. S pomocí armády zlikvidovat všechny NO-GO zóny v evropských městech. Nebát se při masových protestech, kde je ve velkém ničen soukromý majetek, použít ostrou munici. Přestat se připravovat na minulou válku nákupem nové a modernizací staré těžké výzbroje (tanky, obrněné transportéry, děla a letadla). Za ušetřené prostředky zřídit tajnou armádu, vybavenou nejmodernější technikou, která bude monitorovat všechna potenciální teroristická centra. V případě radikalizace jednotlivců, či skupin proběhne vojenský soud, který rozhodne o vině, či nevině. Příslušníci tajné armády u odsouzených provedou takový trest, který jim navždy znemožní nějaký teroristický čin spáchat.

Možná přitom zemře i několik nevinných. Ve válkách ale umírají i nevinní, jak jsem poznamenal výše. A my jsme tu válku nechtěli a nevyprovokovali.

Rostislav Rakšány

21. 8. 2017

Videokanál YouTube

Můj videokanál na YouTube.

 

Blog iDnes.cz

Blog na Facebook

Můj blog na serveru facebook.com

Důležité odkazy

CATO INSTITUTE
INSTITUT VÁCLAVA KLAUSE
Václav Klaus